Общинска избирателна комисия Столична


РЕШЕНИЕ
№ 855-МИ
Столична, 19.10.2019

ОТНОСНО: Утвърждаване на избирателните секции, определени за гласуване на лица с увредено зрение и/или със затруднения в придвижването и оповестяване мерките, позволяващи на тези избиратели да гласуват в  деня за провеждане на изборите за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г.

 

На основание чл. 87, ал. 1, т. 11, чл. 10, ал. 1, чл. 234 във връз. с чл. 235 от ИК, Общинска избирателна комисия в Столична община, област София-град (ОИК)

РЕШИ:

  1. Определя секции на първия етаж /партер/ за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в сгради с повече от един етаж или секции на горния етаж в изборите за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г., както следва:

РАЙОН

МЯСТО ЗА ГЛАСУВАНЕ

номер/а на инвалидна/и секция/и на първи етаж

01 СРЕДЕЦ

6 ОУ -6 септември №16

224601001

127 СОУ ул. Парчевич №43

224601006

9 ФЕГ бул.П.Евтимий №35

224601017

7 СОУ ул.Цар Шишман № 28

224601045

 38 ОУ ул. Шипка № 40

224601031

133 СОУ ул. Шипка № 1

224601023

12 СОУ ул. Цар Ив.Асен ІІ  № 72

224601035

 

02 КРАСНО СЕЛО

МГ – бул.“Ген. Скобелев” № 58 

224602001

Мед. Колеж  ул. "Йорданка Филаретова" № 3

224602004

19-то СОУ  ул. "Яков Крайков" № 16

224602012

Читалище "Средец" бул. "Цар Борис ІІІ" № 17

224602018

51-во СОУ ул. "Софийски герой" № 28

224602023

25-то ОУ ул. "Балканджи Йово" № 22

224602043

132-ро СОУ бул. "Цар Борис ІІІ" № 128

224602051

142-ро СОУ ул. "Пчела" № 21

224602055

34-то ОУ ул. "Родопски извор" № 43

224602035

36-то СОУ ул. "Пирински проход" № 35

224602030

 

 

 

03 ВЪЗРАЖДАНЕ

91 НЕГ ,ул. “Позитано” №26

224603001

32 СУИЧЕ , бул. “Христо Ботев” №63

224603012

30 СУ, бул. “Ал. Стамболийски” №125

224603039

18 СУ, ул. “Пиротска” №68

224603011

46 ОУ , бул. “Христо Ботев” №109

224603016

134 СУ, ул. “Пиротска” №78

224603028

67 ОУ, ул. “Гюешево” №63

224603058

43 ОУ, бул. “Сливница” №45

224603047

136 ОУ, ул. “Димитър Петков” №116

224603052

 

 

 

04 ОБОРИЩЕ

1 СОУ - ул. "Стара планина" 11

етаж 1

ПГМЕ (Професионална гимназия по механоелектротехника „Н.Й.Вапцаров”) - ул. "Стара планина" 13

224604011

СПГТ (Софийска професионална гимназия по туризъм) - бул. "Сливница" 182

224604004

СМГ (Софийска математическа гимназия „Паисий Хилендарски”) - ул. "Искър" 61

224604025

112 ОУ - бул. "Дондуков" 60

224604031

Музикално училище - ул. “Оборище” 17

224604035

129 ОУ - ул. "Султан тепе" 1

224604039

Музикална академия – бул. “Евл. Георгиев” 94

224604054

 

 

 

05 СЕРДИКА

48-мо ОУ „Йосиф Ковачев” – ул. „Клокотница” № 21

224605001

Читалище „Цар Борис ІІІ – 1928” – ул. „Клокотница” № 29

224605009

14-то СОУ „Проф. д-р Асен Златаров” – ул. „Ген. Чернаев” № 8

224605024

100-но ОУ „Найден Геров” – ул. „Иван Йосифов” № 68

224605026

Учебен център на БДЖ – бул. „Княгиня Мария Луиза” № 120 А

етаж 1

Клуб ТЕЦ СОФИЯ – бул. „История славянобългарска” № 6

етаж 1

Читалище „Искра” – ул. „Първа българска армия” № 67

224605037

58-мо ОУ „Сергей Румянцев” – ул. „Железопътна” № 65

224605040

59-то СОУ „Васил Левски” – ул. „Кестен” № 1

224605052

29-то СОУ „Кузман Шапкарев” – ул. „Г. С. Раковски” № 20

224605055

60-то ОУ „Св.Св.Кирил и Методий” – кв. Бенковски, ул. „Наука” № 2

224605059

Клуб ЖП блокове – ЖП гара Илиянци

етаж 1

 

 

 

06 ПОДУЯНЕ

44 то СОУ,  ул. “Плакалница” № 45

224606015

49 то ОУ ,   ул. “К. Фотинов” № 4

224606006

124 то ОУ, ул. “Вършец” № 13

етаж 1

143 то СОУ, ул.“Тодорини кукли”№ 9

224606022

42 ро ОУ ,  ул.“ген.Липранди” № 5

224606029

24 то СОУ,   ул. “Клисура” № 16

етаж 1

95 то СОУ,  ул.“Ангел войвода” № 66

224606080

130 то СОУ,  ул.”К. Фотинов” № 118

224606056

106 то ОУ,     ул.“Гр. Цамблак” № 18

етаж 1

199 то ОУ,  жк. “Левски зона Г”

224606076

 

 

 

07 СЛАТИНА

31 СУЧЕМ, ул. "Гео Милев" № 2

224607009

93 СУ, ул. "Гео Милев" № 32

224607013

138 СУ, ул. "Алфред Нобел" № 3

224607011

ДЕО-ИЧС, ул. "Коста Лулчев" № 27

224607029

НУТИ, ул. "Шипченски проход" № 48

етаж 1

23 СУ, бул. "Ситняково" № 21

224607081

ПГТ "Макгахан", ул. "Кадемлия" № 15

етаж 1

109 СУ, ул. "Слатинска" № 24

224607048

157 ГИЧЕ, ул. "Слатинска" № 35

етаж 1

148 СУ, ул. "Слатинска" № 35

224607078

Читалище "Светлина", ул. "Гео Милев" № 136

етаж 1

94 СУ, ул. "511-та" № 22

224607072

 

 

 

08 ИЗГРЕВ

ИНТЕРПРЕД - гр. София, бул. "Драган Цанков" № 36

224608004

105 СУ "Атанас Далчев" - гр. София, ул. "Св. Пимен Зографски" № 7

224608007

11 ОУ "Св. Пимен Зографски" - гр. София, ул. "Никола Габровски" № 22

224608015

119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов" - гр. София, ул. "Латинка" № 11

224608023

Професионална гимназия по фризьорство и козметика "Княгиня Евдокия" - гр. София, ул. "Атанас Далчев" № 8

224608024

Софийска професионална гимназия по електроника "Джон Атанасов" - гр. София, ул. "Райко Алексиев" № 48

224608030

 

 

 

09 ЛОЗЕНЕЦ

107 ОУ „Хан Крум”, ул. „Димитър Димов” № 13

234609019

120 ОУ „Г. С. Раковски”, пл. „Папа Йоан Павел ІІ” № 7

234609001

122 ОУ „Николай Лилиев”, ул. „Презвитер Козма” № 2

234609023

139 ОУ „Захарий Круша”, ул. „Димитър Хаджикоцев” № 44

234609029

21 СУ „Христо Ботев”, ул. „Люботрън” № 1

234609035

35 СУ, ул. „Добри Войников” № 16

234609005

ДГ  175  ул. „Тодор Чипев” № 1

234609061

Национална природо-математическа гимназия, ул. „Бигла” № 52

234609041

Център за специална образователна подкрепа "Лозенец" ул. „Русалийски проход” № 12

234609055

 

 

 

10 ТРИАДИЦА

104 ОУ “ЗАХАРИ СТОЯНОВ”, УЛ.“КОСТЕНСКИ ВОДОПАД” 60

224610067

121 СОУ ”Г. ИЗМИРЛИЕВ”, УЛ. ”ГЕОРГИ ИЗМИРЛИЕВ” 24

224610072

126 ОУ”П.Ю. ТОДОРОВ”, БУЛ.“БЪЛГАРИЯ” 43

224610050

20 ОУ “ ТОДОР МИНКОВ”, УЛ. “КНЯЗ БОРИС”  27

224610013

22  СОУ “Г.С.РАКОВСКИ”, БУЛ.”ВИТОША” 134

224610023

41 ОУ ”СВ. ПАТРИАРХ ЕВТИМИЙ”, УЛ. “ЦАР САМУИЛ”  24

224610001

47 СОУ ”ХР. Г. ДАНОВ”, УЛ.”ДИМИТЪР МАНОВ” 18

224610029

73 СОУ "ВЛ. ГРАМАТИК" УЛ. " ГЕОРГИ ИЗМИРЛИЕВ № 2

224610078

ІІ АЕГ “ТОМАС ДЖЕФЕРСЪН”, УЛ. “ТРАЯНОВИ ВРАТА “ 26

224610046

НАЦИОНАЛНА ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ПОЛИГРАФИЯ И ФОТОГРАФИЯ, , УЛ. "ЗЛАТИШКИ ПРОХОД"  № 5

224610049

ТЪРГОВСКО – БАНКОВА ГИМНАЗИЯ, БУЛ.”ВИТОША” 91

224610098

 

 

 

11 КРАСНА ПОЛЯНА

123 СОУ УЛ."БРАТИН ДОЛ" № 26

224611060

135 СОУ Ж.К."ЗАПАДЕН ПАРК"

224611049

17 СОУ "Д.ГРУЕВ" ЖК."ЗАПАДЕН ПАРК"

224611050

28 СОУ БУЛ."ВЪЗКРЕСЕНИЕ" № 60

224611012

57 СОУ  УЛ."Д-Р КАЛИНКОВ" № 40

224611006

75 ОУ КВ."ФАКУЛТЕТА"

224611064

92 ОУ "Д.ТАЛЕВ" УЛ."ДОБРОТИЧ" № 21

224611027

 

 

 

12 ИЛИНДЕН

113. СУ „Сава Филаретов“, бул. „Тодор Александров“ № 177

224612040

3. СУ „Проф. Марин Дринов“, ул. „Хайдут Сидер“ № 12

224612034

43. ОУ „Хр. Смирненски“, бул „Сливница“ № 45

224612004

45. ОУ „Константин Величков“, ул. „Пловдив“ № 20

224612037

бивше 110. ОУ „Проф. д-р Гаврил Кацаров“, ж. к. „Захарна фабрика“

224612012

ПГАВТК „А. С. Попов“, бул. „Сливница“ № 10

224612019

ПГТЕ „Хенри Форд“, ул. „Хайдут Сидер“ № 8

224612020

 

 

 

13 НАДЕЖДА

МУЦПО/ Частно немско училище "ВЕДА", гр. София, кв. Триъгълника, ул. "Иван Мърквичка" № 1

етаж 1

16 ОУ "Райко Жинзифов", гр. София, ж.к. "Надежда- 1 ч.", ул. "Дравски бой" № 7

224613003

101 СОУ "Бачо Киро", гр. София, ж.к. "Надежда- 1 ч.", ул. "Илинденско въстание" № 36

224613011

102 ОУ "Панайот Волов", гр. София, ж.к. "Надежда- 4 ч.", ул. "Звезда" № 3

224613026

15 СОУ "Адам Мицкевич", гр. София, ж.к. "Надежда- 2 ч.", ул. "Йордан Хаджиконстантинов Джинот" № 68

224613034

54 СОУ "Свети Иван Рилски", гр. София, ж.к. "Лев Толстой", ул. "Йордан Хаджиконстантинов Джинот" № 38

224613048

153 Спортно училище "Неофит Рилски", гр. София, ж.к. "Свобода", ул. "Народни будители" № 2

етаж 1

141 ОУ, гр. София, ж.к. "Свобода", ул. "Народни будители"

224613061

98 НУ "Св. Св. Кирил и Методий", гр. София, кв. Илиенци, ул. "Махония" № 2

етаж 1

63 ОУ "Христо Ботев", гр. София, кв. Требич, ул. "Леденика" № 12

етаж 1

 

 

 

14 ИСКЪР

108 СОУ„Никола Беловеждов”, Жк Дружба, 1 част, Ул. „5038” № 15

224614001

89 ОУ„Христо Стамболски”, Жк Дружба, 1 част, Ул. „Чудомир Топлодолски” № 4

224614011

69 СОУ„Димитър  Маринов”, Жк Дружба, 1 част, Ул. „Чудомир Топлодолски” № 2

224614021

4 СОУ„Проф. Джон Атанасов”, Жк Дружба, Ул. "Тирана" № 12

224614031

68 СОУ„Никола Обрешков”, Жк Дружба, 2 част, бул. "Проф.Цв.Лазаров" № 122

224614043

163 ОУ "Черноризец Храбър", Жк Дружба, 2 част, ул. "Обиколна" № 36

224614055

150 ОУ„Цар Симеон І”, Жк Дружба, 2 част, Ул.  „Делийска воденица” № 11

224614064

книжна фабрика, ул. "5004" № 1

224614076

с. Бусманци, ул. "Просвета" № 16

224614077

 

 

 

15 МЛАДОСТ

118 СОУ - жк "Младост"-1, до бл. 13

224615001

125 СОУ - жк "Младост"-1, до бл. 32

224615015

10 СОУ - жк "Младост"-1, до бл. 65

224615027

145 СОУ - жк "Младост"-1А, до бл. 525

224615044

128 СОУ - жк "Младост"-2, до бл. 219

224615049

39 СОУ - жк "Младост"-2, до бл. 205

224615063

81 СОУ - жк "Младост"-3, до бл. 318

224615075

144 СОУ - жк "Младост"-3, до бл. 307

224615090

131 СОУ - жк "Младост"-4, до бл. 415

224615094

82 ОУ - кв. Горубляне, ул. "Самоковско шосе" № 42

224615125

 

 

 

16 СТУДЕНТСКИ

ж.к.Студентски град бл.61, вх. Б, ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.26 ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.40 вх.А ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.4, ет.І

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.13, ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.54, вх. Б, ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.58, вх. А, ет.ІІ

етаж 1

ж.к.Студентски град бл.8, физкултурен салон

224616008

ж.к.Студентски град бл.60, вх. В, ет.ІІ

етаж 1

55-то СУ - нова сграда

224616015

55-то СУ - стара сграда

224616012

8-мо СУ

224616032

Художествена академия бул. Г. М. Димитров № 100 ет. 1

етаж 1

ж.к.Студентски град бл. 42, вх. А, ет.1

етаж 1

ж.к.Студентски град бл. 42, вх. Б, ет.ІІ

етаж 1

Професионална гимназия по телекомуникации, ул. Акад. Стефан Младенов № 1

етаж 1

 

 

 

17 ВИТОША

64 ОУ - Симеоново, ул. Симеоновска № 1

етаж 1

ИА по селекция и репродукция в животновъдството (ИАСРЖ), ул. Бистришко шосе № 26

224617006

50 ОУ - Драгалевци, ул. Бела Дона №1

етаж 1

152 ОУ - с. Мърчаево, ул. Цар Симеон І № 62

етаж 1

86 ОУ - с. Владая, ул. Брезова гора № 1

етаж 1

52 ОУ - Бояна, бул. Александър Пушкин № 112

етаж 1

Читалище Братя Миладинови, бул. Цар Борис ІІІ № 375

етаж 1

26 СОУ, ул. Кореняците № 40

224617036

2 СОУ, ул. Ген. Суворов № 36

224617057

5 ОУ, ул. Симеон Радев № 31

224617063

ЧСОУ УВЕКИНД, ул. Войводина могила № 136

етаж 1

 

 

 

18 ОВЧА КУПЕЛ

149 СУ "Иван Хаджийски", ж.к. Овча купел - 2

224618025

53 СУ "Николай Хрелков", кв. Горна баня, ул."Обзор" № 6

224618035

66 СУ "Филип Станиславов", ул. "Букет" № 29

224618059

72 ОУ "Христо Ботев", кв. Суходол,  ул. "Овче поле" № 14

224618060

88 СУ "Димитър Попниколов", ж.к. Овча купел - 1

224618047

кв. Горна баня, ул."Обзор" № 29

224618045

Кметство с. Мало Бучино, ул."Никола Петков"  № 7

224618046

 

 

 

19 ЛЮЛИН

ж.к. Люлин, I микрорайон, 137 СУ „Ангел Кънчев“, бул „Европа“ № 135

254619002

ж.к. Люлин, II микрорайон, 90  СУ "Ген. Хосе де Сан Мартин", ул. „Ст. Клинчарова“ № 3

254619014

ж.к. Люлин, III микрорайон, 33 ОУ „Санкт Петербург“, ул. „309“ № 8

254619026

ж.к. Люлин, IV микрорайон, 96 СУ "Л.Н.Толстой", ул. "Н. Беловеждов" 1

254619041

ж.к. Люлин, IX микрорайон, 40 СУ „Луи Пастьор“, ул."Иван Бойчев" № 17

254619106

ж.к. Люлин, V микрорайон, 97 СУ „Братя Миладинови“, ул. „504“ 1

254619054

ж.к. Люлин, VI микрорайон, 27 СУ „Акад. Георги Караславов“, ул. „Никола Попов“ 4

254619074

ж.к. Люлин, VII микрорайон, 79 СУ „Индира Ганди“, ул. "Полк. Стоян Топузов"6

254619084

ж.к. Люлин, VIII микрорайон, 56 СУ „проф. Константин Иречек“, ул. „Търново“  37

254619098

ж.к. Люлин, X микрорайон, 37 СУ „Райна Княгиня“, бул. "Луи Пастьор" №1

254619117

ж.к. Люлин, бул. "Европа" 138А

254619131

ж.к. Филиповци, 103 ОУ "Васил Левски"

254619071

кв. Република, Институт по мелиорации и механизация - ул. "Банско шосе"  № 3

254619012

кв. Филиповци, 77 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,  ул."Трети март" 45

254619069

 

 

 

20 ВРЪБНИЦА

Ж.к. ОБЕЛЯ-2, 140 СОУ ”Иван Богоров”

224620008

Ж.к.ВРЪБНИЦА-1, 74 СОУ „Гоце Делчев”, ет.1, крило Г

224620024

Ж.к.ВРЪБНИЦА-2, 61 ОУ „Св.Св Кирил и Методий” , ет.1, бул.”Ломско шосе”№186

224620033

Ж.к.ОБЕЛЯ-1, бл.118 до вх.В - клуб

етаж 1

Ж.к.ОБЕЛЯ-1, бл.119, до вх.В - клуб

етаж 1

Ж.к.ОБЕЛЯ-1, бл.121, до вх.В - клуб

224620001

кв.”Толева махала”, бул.”Европа”211,ресторант „Бурдуш”

224620048

кв.ОБЕЛЯ, 62 ОУ ”Христо Ботев”, ет.1, ул.1,  № 26

224620005

м.МОДЕРНО ПРЕДГРАДИЕ, ”Национална гимназия за древни езици и култури”, ул. „Баба” №16

224620042

м.МОДЕРНО ПРЕДГРАДИЕ, 70 ОУ„Св. Климент Охридски”, ет.1, ул.”Адам Мицкевич” №10

224620040

с.ВОЛУЯК, 146 ОУ ”Патриарх Евтимий”, ул.”Зорница” №63

224620051

с.МРАМОР, 175 ОУ ”Васил Левски”, ул.”Св.Св. Кирил и Методий” №1

224620052

 

 

 

21 НОВИ ИСКЪР

160 ОУ „Св.Св. Кирил и Методий”, с. Чепинци, ул. „Стара планина”  № 22

етаж 1

170 СОУ „Васил Левски”, гр. Нови Искър, ул. „Искърско дефиле” № 277

224621014

171 ОУ „Стоил Попов”, гр. Нови Искър, ул. „Светлина” № 26

224621009

172 ОУ „Христо Ботев”, гр. Нови Искър, ул. „Христо Ботев” № 51

етаж 1

176 ОУ  „Св.Св.Кирил и Методий “, с. Негован, ул. „Могилата”  № 10

етаж 1

177 СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”, с. Световрачане, ул. „Софийска” № 36

етаж 1

179 ОУ „Васил Левски”, с. Доброславци, ул. „Доброславско шосе” № 34

етаж 1

Кметството, с. Доброславци, ул. „Доброславско шосе” № 34

етаж 1

Кметството, с. Кубратово  Площада № 1

етаж 1

Кметството, с. Локорско, бул. „Димитър Тошков” № 23

етаж 1

Кметството, с. Мировяне,  ул. „Любимец”  № 1

224621006

Кметството, с. Подгумер, ул. „Св. Димитър” № 2

етаж 1

Младежки клуб, с. Балша

етаж 1

Помещение на ГПК "Искра", с. Кътина  Площада

етаж 1

Помещение на читалище "Отец Паисий, гр. Нови Искър, кв. Славовци, пл. „24-ти май”

етаж 1

Читалището, с. Войняговци, ул. „Спортист” № 14

етаж 1

 

22 КРЕМИКОВЦИ

Гр. Бухово, Дом на културата, ул. "Младежка" № 1

224622021

гр. София, кв. Ботунец, 162 ОбУ "Отец Паисий", ул. "Свобода" № 10

224622009

гр. София, кв. Враждебна, 85 СУ "Отец Паисий" , ул. 59 № 13

224622003

Гр. София, кв. Кремиковци, 156 ОбУ "Васил Левски", ул. "Свежест" № 1

224622014

Гр. София, кв. Сеславци, филиал на 117 СУ "Св. Св. Кирил и Методий", ул. "Ц. Церковски" № 31

етаж 1

гр. София, кв. Челопечене, 159 ОУ "Васил Левски",  ул. "Ангел Маджаров" № 31

етаж 1

С. Горни Богров, 115 ОУ "Св.Св. Кирил и Методий", ул. "Черковна" № 9

етаж 1

С. Долни Богров, Народно читалище "Св. Св. Кирил и Методий 1927", ул. 1 № 11

етаж 1

С. Желява, Народно читалище "Мургаш 1929", ул. "Ал. Стамболийски" №16

етаж 1

С. Яна, Младежки дом, ул. "Мургаш" № 11

етаж 1

 

 

 

23 ПАНЧАРЕВО

с. Кривина, 155осн.у-ще "Св.св.Кирил и Методий",  ул."Просвета" № 8

етаж 1

с. Казичене, 71-во СОУ "П. Яворов", ул. "Яворов", № 10, І етаж

етаж 1

с. Лозен, 201 СОУ "Св.Св. Кирил и Методий", ул. "Св.Св. Кирил и Методий" № 17, І етаж

234623008

с. Лозен, 200 ОУ  "Отец Паисий", ул. "Иван Пешев" № 1, І етаж

етаж 1

с. Герман, бивша сграда на 84 ОУ  "В. Левски", пл. С. Герман

234623015

с. Панчарево, 83-то ОУ "Елин Пелин" - Панчарево, ул. "Елин Пелин" № 21

234623018

с. Кокаляне, Салон км.Кокаляне, ул. "Кр. Младенов" № 1

етаж 1

с. Кокаляне, Клуб"Кокалянски ханчета", ул. "Ведена" № 6

234623022

с. Пасарел, 202 ОУ "Хр. Ботев", ул. "Диляна" № 16, І етаж

етаж 1

с. Бистрица, 192 СОУ "Хр. Ботев", ул. "Просвета" № 11, І етаж

234623029

с. Железница, Читалище "Пробуда", Площад с. Железница

етаж 1

с. Плана, Читалище с. Плана

етаж 1

 

 

 

24 БАНКЯ

“Агротранс”/ Бивша “Бреста”/ - гр. Банкя, ул. "Варна" № 4

етаж 1

Галерия "Банкя" /Бивше "Курортно бюро"/ - гр. Банкя, ул. ”Цар Освободител” № 1

етаж 1

78 СОУ “Хр. Смирненски” – гр. Банкя, ул. ”Царибродска” № 5

етаж 1

Н. Читалище “Отец Паисий” – гр. Банкя, ул. "Стара планина" № 4

етаж 1

ПГ по туризъм ”Ал. Константинов ”, ул. “Ал. Стамболийски” № 13

етаж 1

Помещение към трафопост, находящ се в кв. „Изгрев”, ул. „Иванянско шосе”

етаж 1

Кв. Вердикал – Читалището – ул.”Варна” № 202

етаж 1

Кв. Михайлово – кафе-аперитив в центъра на квартала

етаж 1

Кв. Градоман, ул. „Цар Симеон” № 144 (залата зад магазина за хр. стоки – на площада)

етаж 1

с. Иваняне – салон в кметството –  ул.”Св. Св. Кирил и Методий” № 58

етаж 1

с. Клисура – салона в кметството – ул. “Балканска” № 5

етаж 1

кв. Изгрев, ул. "Иванянско шосе" № 3Б

етаж 1

ул."Цар Освободител" № 1А/Дневен център

етаж 1

 

  1. Определя следните мерки, позволяващи на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването да се придвижват и да гласуват в изборния ден:

Избирателите с увредено зрение  или със затруднения в придвижването имат право да гласуват в избирателна секция, различна от тази, в чийто списък са включени, във връзка с което районните администрации следва да предприемат мерки, позволяващи на тези лица да гласуват в изборния ден, както следва:

Входната част на сградите, в които се помещават секциите за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването, се оборудват чрез изграждане на временни рампи от твърд материал, тротоарни и стълбищни рампи с наклон не повече от 5 % (1:20), с двустранни бариери, предпазващи от изпадане, съгласно Приложение № 2 към Решение № 953-МИ/04.09.2019 г. на ЦИК, осигуряващи придвижване на избиратели със силно затруднено придвижване или ползващи лично техническо помощно средство. За целта може да се предвиди и човешки ресурс за подпомагане на нуждаещите се граждани.

В секциите за гласуване по чл. 10 от ИК се поставят подходящи за гласуване кабини с размери не по-малко от 210/170 см, с вход не по-тесен от 90 см и плот не по-висок от 85 см.

Пред секциите за гласуване по чл. 10 ИК се поставят табели и други обозначителни знаци (Приложение № 1 към Решение № 953-МИ/04.09.2019 г.  на ЦИК) с минимални размери 20/30 см., на които се отбелязва допълнителното предназначение на секцията. Табела и обозначителни знаци с размери 50/30 см се поставят и на входа на сградата, така че да насочват избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването към избирателната секция.

Пред сградите със специализирани секции задължително се осигуряват и запазват достъпни места за паркиране на автомобилите на избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването.

Осигуряването на транспорт за избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в изборния ден (27.10.2019 г.) ще се реализира от дирекция „Транспорт" в Столична община съгласно Заповед № СОА19-РД09-1420/14.10.2019 г. на кмета на Столична община.

Предварителни заявки се подават към отдел „Транспортно обслужване”, Дирекция „Транспорт” при Столична община на безплатен за гражданите телефон номер  0800 20 720 и на телефон 02 904 1351 , както следва:

на 26.10.2019 г. от 7:00 до 20:30 ч. и

на 27.10.2019 г. от 7:00 до 19:30 ч.

Респективно при провеждане на втори тур

на 02.11.2019 г. от 7:00 до 20:30 ч. И

на 03.11.2019г. от 7:00 до 19:30 ч.

Решението подлежи на оспорване в тридневен срок от обявяването му пред ЦИК, по реда на чл.88 от ИК.

 

Председател: Полина Василева Витанова

Секретар: Жана Бориславова Иванова

* Публикувано на 19.10.2019 в 17:31 часа

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
     

Решения

  • № 1240-МИ / 31.01.2020

    относно: прекратяване пълномощията на Михаил Иванов Ставрев, общински съветник от Коалиция БСП ЗА БЪЛГАРИЯ.

  • № 1239-МИ / 20.01.2020

    относно: Определяне на процесуални представители на ОИК Столична община пред ВАС.

  • № 1237-МИ / 07.11.2019

    относно: Протокол на членовете на СИК 224614017, район Искър, Столична община, вх. № 1406/06.11.2019 г.

всички решения