22.06.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 16.00 ч. на 26.06.2017 г.

09.06.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 10.00 ч. на 12.06.2017 г.

22.05.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 16.00 ч. на 25.05.2017 г.

18.04.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 14.00 ч. на 20.04.2017 г.

28.03.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 10.00 ч. на 30.03.2017 г.

09.03.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 12.00 ч. на 13.03.2017 г.

24.02.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 12.00 ч. на 27.02.2017 г.

10.02.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 12.00 ч. на 13.02.2017 г.

18.01.2017

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 10.00 ч. на 20.01.2017 г.

21.12.2016

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 12.00 ч. на 22.12.2016 г.

18.11.2016

Премахване на агитационни материали

Общинска избирателна комисия  уведомява партиите, коалициите и инициативния комитет, участвали в частичните  избори за кмет на район "Младост" - Столична община  на 6 ноември  и/или 13 ноември 2016 г., че следва в 7-дневен срок след изборния ден да премахнат поставените агитационни материали.

10.11.2016

Съобщение

График за получаване на изборните книжа и материали от СИК район "Младост" на 12.11.2016г..

  • 10.00 ч. 82 ОУ - от 119 до 125 вкл. СИК; СИК 127 - Хоспис "Младост";
  • 10,15 ч. 118 СОУ - от 1 до 14 вкл. СИК; СИК 126 - УМБАЛ "Св. Анна"; СИК 128- СИТИ КЛИНИК;
  • 10,30 ч. 125 СОУ - от 15 до 26 вкл. СИК;
  • 10,45 ч. 10 СОУ - от 27 до 36 вкл. СИК;
  • 11,00 ч. 145 ОУ - от 37 до 44 вкл. СИК;
  • 11,15 ч. 128 СОУ - от 45 до 54 вкл. СИК;
  • 11,30 ч. 39 СОУ - от 55 до 63 вкл. СИК;
  • 11,45 ч. 81 СОУ - от 64 до 77 вкл. СИК;
  • 12,00 ч. 144 СОУ - от 78 до 92 вкл. СИК;
  • 12,15 ч. 131 СОУ - от 93 до 118 вкл. СИК;
  • 12.30 ч. ПСИК - 129 СИК - в сградата на район "Младост".
02.11.2016

Съобщение

График за получаване на изборните книжа и материали от СИК район "Младост" на 05.11.2016г..

  • 8,30 ч. 82 ОУ - от 119 до 125 вкл. СИК - придружени от Радостина Харизанова и СИК 127 - Хоспис "Младост"- придружени от Маргарита Григорова;
  • 8,45 ч. 118 СОУ - от 1 до 14 вкл. СИК - придружени от Елена Филипова ; СИК 126 - УМБАЛ "Св. Анна"- придружени от Елица Петрова; СИК 128- СИТИ КЛИНИК-придружени от Маргарита Стоянова;
  • 9,00 ч. 125 СОУ - от 15 до 26 вкл. СИК - придружени от Румен Тошков;
  • 9,15 ч. 10 СОУ - от 27 до 36 вкл. СИК - придружени от Валентин Колев;
  • 9,30 ч. 145 ОУ - от 37 до 44 вкл. СИК - придружени от Соня Димитрова;
  • 9,45 ч. 128 СОУ - от 45 до 54 вкл. СИК - придружени от Стела Цакина;
  • 10,00 ч. 39 СОУ - от 55 до 63 вкл. СИК - придружени от Марияна Недялкова;
  • 10,15 ч. 81 СОУ - от 64 до 77 вкл. СИК - придружени от Емилия Младенова;
  • 10,30 ч. 144 СОУ - от 78 до 92 вкл. СИК - придружени от Ваня Дилкова;
  • 10,45 ч. 131 СОУ - от 93 до 118 вкл. СИК - придружени от Христина Михайлова.
28.10.2016

Съобщение

Определя секции на първия етаж /партер/ за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в сгради с повече от един етаж или секции на горния етаж в на частичните избори за кмет на район Младост  на 06.11.2016 г.  , както следва:

15 Младост

224615007

118 СОУ - жк Младост-1, до бл. 13

 

224615015

125 СОУ - жк Младост-1, до бл. 32

 

224615030

10 СОУ - жк Младост-1, до бл. 65

 

224615044

145 СОУ - жк Младост-1А, до бл. 525

 

224615052

128 СОУ - жк Младост-2, до бл. 219

 

224615063

39 СОУ - жк Младост-2, до бл. 205

 

224615074

81 СОУ - жк Младост-3, до бл. 318

 

224615090

144 СОУ - жк Младост-3, до бл. 307

 

224615094

131 СОУ - жк Младост-4, до бл. 415

 

224615125

82 ОУ - кв. Горубляне, ул. "Самоковско шосе", № 42

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Определя следните мерки, позволяващи на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването да се придвижват и да гласуват в изборния ден:

Избирателите с увредено зрение  или със затруднения в придвижването имат право да гласуват в избирателна секция, различна от тази, в чийто списък са включени, във връзка с което районните администрации следва да предприемат мерки, позволяващи на тези лица да гласуват в изборния ден, както следва:

Входната част на сградите, в които се помещават секциите за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването, се оборудват чрез изграждане на временни  рампи от твърд материал, тротоарни и стълбищни рампи с наклон не повече от 5 % (1:20), с двустранни бариери, предпазващи от изпадане, съгласно Приложение № 2  към  Решение № 3341-МИ/04.09.2016 г. на ЦИК, осигуряващи придвижване на избиратели със силно затруднено придвижване или ползващи лично техническо помощно средство. За целта може да се предвиди и човешки ресурс за подпомагане на нуждаещите се граждани.

В секциите за гласуване по чл. 10 от ИК се поставят подходящи за гласуване кабини с размери не по-малко от 210/170 см, с вход не по-тесен от 90 см и плот не по-висок от 85 см.

Пред секциите за гласуване по чл. 10 ИК се поставят табели и други обозначителни знаци (Приложение № 1  към  Решение № 3341-МИ/04.09.2016 г. на ЦИК) с минимални размери 20/30 см., на които се отбелязва допълнителното предназначение на секцията. Табела и обозначителни знаци с размери 50/30 см се поставят и на входа на сградата, така че да насочват избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването към избирателната секция.

Пред сградите със специализирани секции задължително се осигуряват и запазват достъпни места за паркиране на автомобилите на избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването.

Осигуряването на транспорт за избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в изборния ден (06.11.2016 г.) ще се реализира от дирекция „Транспорт" в Столична община съгласно Заповед № СОА16-РД-09-1292/20.10.2016г. на кмета на Столична община.

Предварителни заявки се подават към отдел „Транспортно обслужване”, Дирекция „Транспорт” при Столична община  на безплатен за гражданите телефон номер  0800 20 720 и на телефон 02 904 1351 , както следва:

на 05.11.2016 г. от 7:00 до 20:30 ч. и

на 06.11.2016 г. от 7:00 до 19:30 ч.

28.10.2016

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 16.00 ч. на 28.10.2016 г.  

18.10.2016

Съобщение

На вниманието на всички партии/коалиции и инициативен комитет, които ще заявяват за регистрация застъпници на регистрираните кандидатски листи

 Към заявлението за регистрация Приложение 68-МИ от изборните книжа) се прилагат, както следва:

 1. Пълномощно, ако заявлението и списъкът са подписани и/или подадени от упълномощено лице;

 2. Списък по образец, съдържащ имената и ЕГН на застъпниците – на хартия и на технически носител в excel формат;

 3. Декларация по чл. 3, ал. 3, чл. 117, ал. 3 и чл. 120, ал. 3 във връзка с чл. 118, ал.1, 2 и 3  от Изборния кодекс от лицата, заявени за регистрация като застъпнициПриложение 98-МИ от изборните книжа) ;

 образец на списък в exel формат списък

14.10.2016

Съобщение

С ПРОТОКОЛНО РЕШЕНИЕ ОТ 13.10.2016 Г. , ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ Е ОДОБРИЛА СЛЕДНАТА ПОРЕДНОСТ НА НОМЕРАТА  НА ПАРТИИТЕ, КОАЛИЦИИТЕ, МЕСТНИТЕ  КОАЛИЦИИ И НИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ В БЮЛЕТИНАТА  за частични избори за кмет на район Младост-Столична община на 06.11.2016 г. , както следва:

ПОРЕДНОСТТА НА НОМЕРАТА НА ПАРТИИТЕ, КОАЛИЦИИТЕ, МЕСТНИТЕ КОАЛИЦИИ И ИНИЦИАТИВНИЯ КОМИТЕТ В БЮЛЕТИНАТА ЗА ЧАСТИЧНИТЕ ИЗБОРИ ЗА КМЕТ НА РАЙОН „МЛАДОСТ“ НА 6 НОЕМВРИ 2016 Г.

Партия, коалиция, местна коалиция, инициативен комитет

Имената на кандидата

1

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

Емил Емилов Атанасов

3

Политическа партия Движение 21

Магдалина Полинова Ръжева

5

ПП Движение за радикална промяна Българската пролет

Феодор Йорданов Марчев

6

КОАЛИЦИЯ РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

Людмила Станойчева Божилова-Николова

10

Българска Социалдемокрация – Евролевица

Иван Петров Атанасов

13

НОВА АЛТЕРНАТИВА

Елена Георгиева Карабойчева

16

ПП ГЕРБ

Мария Йорданова Илиева

22

ПП Глас Народен

Венцислав Емилов Мицов

23

ДЕОС

Момчил Иванов Якимов

25

МК „БСП лява България“

Стефан Дянков Стефанов

26

„ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО“

Мария Йорданова Цветкова

27

АБВ – ГЕРГЬОВДЕН

Васка Илчева Горанова

28

ИК – независим кандидат

Десислава Петрова Иванчева

            Поредността в бюлетината на номерата на партиите, коалициите, МК и ИК е определена съгласно Решение № 3734-МИ от 5 октомври 2016 г. на ЦИК.

            Начинът на изписване наименованието на местните коалиции и инициативния комитет, регистрирани в ОИК – Столична община, да се съобразят със заявения начин на изписване в бюлетината в заявлението за регистрация.

14.10.2016

Съобщение

С ПРОТОКОЛНО РЕШЕНИЕ ОТ 13.10.2016 Г. , ЦЕНТРАЛНА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ Е ОДОБРИЛА СЛЕДНАТА ПОРЕДНОСТ НА НОМЕРАТА  НА ПАРТИИТЕ, КОАЛИЦИИТЕ, МЕСТНИТЕ  КОАЛИЦИИ И НИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ В БЮЛЕТИНАТА  за частични избори за кмет на район Младост-Столична община на 06.11.2016 г. , както следва:

ПОРЕДНОСТТА НА НОМЕРАТА НА ПАРТИИТЕ, КОАЛИЦИИТЕ, МЕСТНИТЕ КОАЛИЦИИ И ИНИЦИАТИВНИЯ КОМИТЕТ В БЮЛЕТИНАТА ЗА ЧАСТИЧНИТЕ ИЗБОРИ ЗА КМЕТ НА РАЙОН „МЛАДОСТ“ НА 6 НОЕМВРИ 2016 Г.

Партия, коалиция, местна коалиция, инициативен комитет

Имената на кандидата

1

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

Емил Емилов Атанасов

3

Политическа партия Движение 21

Магдалина Полинова Ръжева

5

ПП Движение за радикална промяна Българската пролет

Феодор Йорданов Марчев

6

КОАЛИЦИЯ РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

Людмила Станойчева Божилова-Николова

10

Българска Социалдемокрация – Евролевица

Иван Петров Атанасов

13

НОВА АЛТЕРНАТИВА

Елена Георгиева Карабойчева

16

ПП ГЕРБ

Мария Йорданова Илиева

22

ПП Глас Народен

Венцислав Емилов Мицов

23

ДЕОС

Момчил Иванов Якимов

25

МК „БСП лява България“

Стефан Дянков Стефанов

26

„ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО“

Мария Йорданова Цветкова

27

АБВ – ГЕРГЬОВДЕН

Васка Илчева Горанова

28

ИК – независим кандидат

Десислава Петрова Иванчева

            Поредността в бюлетината на номерата на партиите, коалициите, МК и ИК е определена съгласно Решение № 3734-МИ от 5 октомври 2016 г. на ЦИК.

            Начинът на изписване наименованието на местните коалиции и инициативния комитет, регистрирани в ОИК – Столична община, да се съобразят със заявения начин на изписване в бюлетината в заявлението за регистрация.

12.10.2016

Съобщение

Поредността на представяне на партиите, коалициите, местни коалиции и независими кандидати, регистрирани в ОИК за участие в частичните избори за кмет на район „Младост“ на 06.11.2016г. в диспутите по БНТ 2-София и Радио София е както следва:

ПП,КП,МК,ИК

Пореден номер

ПП Движение за радикална промяна Българска пролет

1

НОВА АЛТЕРНАТИВА

2

Политическа партия Движение 21

3

МК „БСП лява България“

4

КОАЛИЦИЯ РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК

5

ПП Глас Народен

6

ПП ГЕРБ

7

„ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ-НФСБ, АТАКА И ВМРО“

8

ДЕОС

9

БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

10

Инициативен комитет за издигане на независим кандидат Десислава Петрова Иванчева

11

АБВ-ГЕРГЬОВДЕН

12

Българска Социалдемокрация-Евролевица

13

10.10.2016

Съобщение

Жребият за определяне на реда за представяне в диспутите по БНТ-2 и Радио София, на регистрираните в ОИК партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в частични избори за кмет на район "Младост"-Столична община  на 06.11.2016 г ще се проведе на 12 октомври 2016г. от 15,00 часа в сградата на Столична община, на адрес: София, ул.”Московска”№33, Зала № 3, ет.1.

07.10.2016

Съобщение

Общинска избирателна комисия в Столична община уведомява заинтересованите, че от 07.10.2016г. е началният срок за подаване на документи за регистрация на кандидатите за участие в частичните изборите за кмет на район "Младост", насрочени за 06.11.2016г. Крайният срок за подаване на документи е 11.10.2016 г., в 17:00 ч.

Документи се приемат всеки календарен ден от 9:00 до 17:00 часа на адреса на комисията- гр. София, ул.„Московска”№ 33, ет. 1, зала 3.

07.10.2016

Съобщение

Заседание на Общинска избирателна комисия е насрочено за 13.00 ч. на 10.10.2016 г.  

07.10.2016

Съобщение

НА ВНИМАНИЕТО НА ИНИЦИАТИВНИТЕ КОМИТЕТИ

Указание за попълване на „списък“ в структуриран вид в подкрепа регистрацията на независими кандидати за общински съветници или за кметове, издигнати от инициативни комитети за участие в изборите на 25 октомври 2015 г.

За въвеждането на данните от списъците по приложение № 66-МИ от изборните книжа за общински съветници и за кметове се използва програмата „Списък на лица, подкрепящи регистрацията на независими кандидати за общински съветници или за кметове, издигнати от инициативни комитети".
След стартиране на програмата се натискат последователно бутоните „Enable Editing" и „Enable Content",ако се изисква това, след което за въвеждане на данните от списъка следва да се натисне и бутона„Въвеждане на ред". Появява се таблица „въвеждане на ЕГН", в която се попълват съответните данни за лицето от списъка като се започне от номер по ред в списъка, номер на страница, ЕГН и последователно трите имена, населеното място, улица и номер след което се натиска бутона „ add"(добави), данните се прехвърлят в основната таблица, а таблицата „въвеждане на ЕГН" се нулира за попълване на данните на следващо лице от списъка и т.н.
Когато се завърши списъка се натиска бутон „close" (затвори) и се записва файла чрез „save as" (запази като) на съответното устройство (диск, CD, флашка (USB) и т.н.). Записва се веднъж като файл във формат на Excel и втори път като файл CSV (coma delimited), като името на файла съдържа името на независимия кандидат (например: „Списък на лица, в подкрепа регистрацията на независимия кандидат „ХХХХХХ". Тези 2 файла се записват на технически носител (CD или USB) и се представят заедно с документацията. Записът във файла трябва да е в реда, в който е подредена документацията в папките със списъците.
  
 
 
03.10.2016

Съобщение

Заседанието на Общинска избирателна комисия на 03.10.2016г. е насрочено за 13.00 ч.

30.09.2016

Съобщение

Общинска избирателна комисия в Столична община уведомява заинтересованите, че от 02.10.2016г. е началният срок за подаване на документи за регистрация на партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в частичните изборите за кмет на район "Младост", насрочени за 06.10.2016г. Крайният срок за подаване на документи е 06.10.2016 г., в 17:00 ч.

Документи се приемат всеки календарен ден от 9:00 до 17:00 часа на адреса на комисията- гр. София, ул.„Московска”№ 33, ет. 1, зала 3.

28.09.2016

Съобщение

Заседанието на Общинска избирателна комисия на 28.09.2016г. е насрочено за 13.00 ч.

26.09.2016

ЧАСТИЧЕН ИЗБОР ЗА КМЕТ НА РАЙОН „МЛАДОСТ“

ОИК Столична община уведомява, че с Указ № 294 от 24.08.2016 г. на Президента на Република България е насрочен частичен избор за Кмет на район „Младост“, Столична община, област София-град, на 06 ноември 2016 г.

29.10.2015

Съобщение

На вниманието на членовете на секционни избирателни комисии, участвали в предаването на протоколите с изборните резултати от изборите за общински съветници и кметове и националния референдум, проведени на 25.10.2015г, в зала Арена Армеец

 

Удостоверенията необходими за освобождаване от служебни задължения на членовете на секционни комисии предавали протоколи с изборните резултати от изборите за общински съветници и кметове и националния референдум, проведени на 25.10.2015г, в зала Арена Армеец, за дните понеделник (26.10.2015г) и вторник (27.10.2015г), ще се издават в срок от три дни, след подаване на заявление от желаещите, в съответната районна администрация, на чиято територия е била секционната комисия.

29.10.2015

Съобщение

Назначените членове на секционни избирателни комисии за провеждане  на първи тур на изборите за общински съветници и кметове, проведен на 25.10.2015г., продължават да изпълняват функциите и задълженията си по провеждане на изборите и при произвеждане на втори тур- 01.11.2015г.

            ОИК умолява политическите субекти да уведомят представителите си в СИК.

23.10.2015

Съобщение

16.10.2015

Съобщение

  1. Определни са секции на първия етаж /партер/ за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в сгради с повече от един етаж или секции на горния етаж в  изборите за общински съветници и за кметове на 25 октомври 2015 г. и национален референдум на 25 октомври 2015 г. , както следва:

№ на район

Район

номер на секция

Адрес на секцията

01

Средец

224601006

127 СОУ, ул. Парчевич №43

224601017

9 ФЕГ, ул.П. Евтимий № 35

224601023

133 СОУ, ул.Шишман № 1

224601025

6-то СОУ, ул.6-ти Септември №16

224601031

38 ОУ, ул.Шипка № 40

224601036

Кино Влайкова, ул.Цар Иван Асен ІІ № 11

224601040

12 СОУ, ул.Цар Иван Асен ІІ № 72

224601045

7-мо СОУ, ул.Шишман № 28

02

 

 

Красно село

 

 

224602 001

ПЧМГ, бул. Ген. Скобелев 58

224602 004

МК "Йорданка Филаретова" ул. Й. Филаретова 3

224602 012

ЧЕГ "Проф. Иван Апостолов" в 19 СОУ ул. Яков Крайнов16

224602 038

Читалище „ Средец” – бул. „Цар Борис III” 17

224602 019

51 СОУ ул. Софийски герой 28

224602 030

36 СОУ ул. Пирински проход 35

224602 035

34 ОУ ул. Родопски извор 43

224602 043

25 ОУ ул. Балканджи Йово 22

224602 051

132 СОУ бул. "Цар Борис III" 128

224602 055

142 СОУ ул. Пчела 21

03

Възраждане

224603001

ул."Позитано" № 26

224603012

бул."Христо Ботев" № 63

224603011

ул."Пиротска" №68

224603016

бул.Христо Ботев" № 109

224603039

бул."Александър Стамболийски" № 125

224603047

бул."Сливница" № 45

224603054

ул.Димитър Петков" № 116

224603058

ул."Гюешево" № 63

224603044

ул."Пиротска" № 78

04

Оборище

224604004

бул. "Сливница" № 182

224604024

ул. "Искър" № 61

224604037

ул. "Оборище" № 17

224604039

ул. "Султан тепе" № 1

224604038

бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" № 94

224604011

ул. "Стара планина" № 13

05

Сердика

224605001

48 ОУ „Йосиф Ковачев”, ул. Клокотница, 21

224605009

читалище „Цар Борис III”, ул.  Клокотница, 29

224605024

14 СОУ „Асен Златаров”, ул. Ген. Чернаев, 8

224605026

224605037

100 ОУ „Найден Геров”, ул. Иван Йосифов”№ 68,

читалище „Искра”, ул. Първа българска армия, 67

224605040

58 ОУ „Сергей Румянцев,  ул. Железопътна, 65

224605052

59 СОУ „Васил Левски”, ул. Кестен, 1

224605055

29СОУ „Кузман Шапкарев”, ул. Г. С. Раковски,

224605059

60 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”

06

Подуяне

224606015

44-то СОУ - ул. „Плакалница" № 45

224606006

49-то ОУ - ул."Константин Фотинов " № 4

224606022

143-то ОУ -ул."Тодорини кукли" № 9

224606029

42-ро ОУ - ул."Ген.Липранди" № 5

224606080

95-то СОУ - ул."Ангел Войвода" № 66

224606056

130-то СОУ - ул."Константин Фотинов" № 118

224606076

Център за превенция-жк."Левски зона Г" бл.9

07

Слатина

224607009

31 СУЧЕМ, ул. "Гео Милев" № 2

224607011

138 СОУ, ул. "Алфред Нобел" № 3

224607029

Общежитие "Академик", ул. "Коста Лулчев" № 27

224607048

109 СОУ, ул. "Слатинска" № 24А

224607078

148 СОУ, ул. "Слатинска" № 35

224607072

94 ОУ.кв. "Хр.Ботев", ул. "511-та" № 22

224607081

23 СОУ, бул. "Ситняково" № 21

08

Изгрев

 

 

 

 

 

224608 004

бул. Драган Цанков 36

224608 007

105 СОУ, жк Дианабад ул. Св. Пимен Зографски 7

224608 015

11 ОУ,  жк Дианабад ул. Никола Габровски 22

224608 023

119 СОУ, ул. Латинка 11

224608 024

 ул. Атанас Далчев 8

224608 030

СПГЕ "Джон Атанасов", ул. Райко Алексиев 48

09

Лозенец

 

 

 

 

 

 

 

 

224609002

120 ОУ - пл. "Папа Йоан Павел" 7

224609011

35  СОУ - ул."Добри Войников" 16

224609020

107 ОУ - ул. "Димитър Димов" 13

224609043

122 ОУ - ул. "Презвитер Козма" 2

224609028

139 ОУ - ул. "Димитър Хаджикоцев" 44

224609035

21 СОУ - ул. "Люботрън" 12

224609052

НПМГ - ул. "Бигла" 52

224609057

6-то пом. - ул."Русалийски проход" 12

224609066

175 ОДЗ - ул. "Тодор Чипев" 1

10

Триадица

 

 

 

 

 

 

 

224610 001

41 ОУ, ул. Цар Самуил 24

224610 013

20 ОУ, ул. Княз Борис 27

224610 023

22 СОУ бул. Витоша 134

224610 029

47 СОУ, ул. Димитър Манов № 18

224610 046

II АЕГ Томас Джеферсън, ул. Траянови врата 26

224610 049

НПГПФ, ул. Златишки проход 5

224610 050

126 ОУ бул. България 43

224610 067

104 ОУ Захари Стоянов, ул. Костенски водопад 60

224610 072

121 СОУ, ул. Г. Измирлиев 24

224610 078

73 СОУ, ул. Г. Измирлиев 2

224610 091

Търговско-банкова гимназия, бул. Витоша № 91

11

Красна поляна

224611006

57 СОУ  , ул."Д-р Калинков"№40

224611012

28-мо СОУ, бул."Възкресение"№60

224611027

92-ро ОУ, ул."Добротич"№21

224611049

135-то СОУ, ж.к.Западен парк

224611060

123-то СОУ,ул."Братин дол"№26

224611064

75-то ОУ, кв.Факултета

224611050

17-то СОУ, ж.к.Западен парк

12

Илинден

224612012

110. ОУ „Проф. д-р Гаврил Кацаров“,

224612019

ПГАВТК „А. С. Попов“,

224612037

45. ОУ „Константин Величков“,

224612004

43. ОУ „Христо Смирненски“,

224612020

ПГТЕ „Хенри Форд“,

224612034

3. СОУ „Проф. Марин Дринов“,

224612040

113. СОУ „Сава Филаретов“,

13

Надежда

224613001

ул.Иван Мърквичка №1,  ЧНУ Веда

224613003

ул. Дравски бой №7, 16 ОУ "Райко Жензифов

224613011

ул.Илинд. въстание №36 101 СОУ "Бачо Киро"

224613026

ул.Звезда №3, 102 ОУ Панайот Волов

224613034

ул.Й. Хаджиконстантинов - Джинот №68, 15 СОУ

224613048

ул.Й.Хаджиконстантинов - Джинот №38,  54 СОУ

224613057

ж.к. Свобода, 141 ОУ Народни Будители

224613061

ул.Народни Будители №2, 153 Спортно училище

224613068

кв.Илиянци, ул.Махония №2 98 НУ кв.Требич,

224613070

ул.Леденика №12, 63 ОУ Христо Ботев

14

Искър

224614001

108 СОУ "Никола Беловеждов", ул. "5038" № 15

224614011

89 ОУ "Христо Стамболски"

224614021

69 СОУ "Димитър Маринов

224614031

4СОУ "Проф. Джон Атанасов

224614043

68 СОУ "Никола Обрешков"

224614056

150 ОУ " Цар Симеон І"

224614075

книжна фабрика, ул. "5004" № 1

224614076

65 ОУ "Св.св. Кирил и Методий", с. Бусманци

 

15

Младост

 

224615 007

118 СОУ - жк "Младост"-1, до бл. 13

224615 015

125 СОУ Младост 1 до бл.32

224615 036

10 СОУ Младост 1 до бл.65

224615 044

145 СОУ Младост 1А до бл.525

224615 050

128 СОУ Младост 2 до бл.219

224615 063

39 СОУ Младост 2 до бл.205

224615 074

81 СОУ Младост 3 до бл.318

224615 090

144 СОУ Младост 3 до бл.307

224615 094

131 СОУ Младост 4 до бл.415

224615 125

82 ОУ кв. Горублане, ул. Самоковско шосе 42

16

Студентски

224616032

8-мо СОУ

224616015

55-то СОУ

224616047

55-то СОУ

224616001

ж.к.Студентски град бл.35 ет.ІІ

224616002

ж.к.Студентски град бл.26 ет.ІІ

224616003

ж.к.Студентски град бл.40 вх.А ет.ІІ

224616004

ж.к.Студентски град бл.4, ет.І

224616005

ж.к.Студентски град бл.13, ет.ІІ

224616006

ж.к.Студентски град бл.54, вх. Б, ет.ІІ

224616007

ж.к.Студентски град бл.58, вх. А, ет.ІІ

224616008

ж.к.Студентски град бл.8, физкултурен салон

224616009

ж.к.Студентски град бл.60, вх. В, ет.ІІ

224616048

ж.к.Студентски град бл. 36, вх. А, ет.ІІ

224616050

ж.к.Студентски град бл. 42, вх. А, ет. II

224616046

Худ. академия бул. Г. М. Димитров № 100 ет. 1

17

Витоша

224617006

Стол на осемен. Ст-ия, ул. Бистришко шосе № 26

224617019

с. Владая, 86 ОУ, ул. Брезова гора №1

224617031

ЧСОУ УВЕКИНД, ул. Войводина могила № 136

224617036

26 СОУ, ул. Кореняците № 40

224617057

2 СОУ, ул. Ген. Суворов № 36

224617063

5 ОУ, ул. Симеон Радев № 31

18

Овча купел

224618059

66  СОУ " Филип Станиславов" ,ул. "Букет" № 29

224618047

88 СОУ "Димитър Попниколов"

224618033

149 СОУ "Иван Хаджийски", ж.к. "Овча купел - 2"

224618035

53 СОУ "Николай Хрелков",кв. Горна баня

224618060

72 ОУ "Христо Ботев",кв. Суходол

224618045

кв. Горна баня, ул."Обзор" № 29  

224618046

Кметство с. Мало Бучино

19

Люлин

224619001

137 СОУ /1 м.р./бул. "Европа"  №135

224619014

90 СОУ /2 м.р./  ул. "Ст. Клинчарова" № 3

224619026

33 ОУ /3 м.р./ ул."308"

224619041

96 СОУ /4 м.р./ ул. "Н. Беловеждов" 1

224619054

97 СОУ /5 м.р./ ул. "504"

224619069

77 ОУ /кв.Филиповци/

224619071

103 ОУ /ж.к.Филиповци/

224619073

27 СОУ /6 м.р./ ул. "П.Горанов"

224619084

79 СОУ /7 м.р./  ул. "Полк. Стоян Топузов"

224619098

56 СОУ /8 м.р./ ул. "Търново"

224619106

40 СОУ /9 м.р./  ул."Иван Бойчев" №17

224619117

37 СОУ /10 м.р./ бул. "Луи Пастьор" №1

224619012

кв. Република

20

Връбница

224620001

ж.к.ОБЕЛЯ-1, бл.121, до вх.В - клуб                   

224620003

ж.к.ОБЕЛЯ-1, бл.119, до вх.Д - клуб                   

224620005

кв. Обеля, 62-ро ОУ "Христо Ботев", ул.1, №26     

224620008

224620024

ж.к. Обеля-1, 140 СОУ "Иван Богоров"                  

ж.к. Връбница-1, 74 ОУ "Гоце Делчев", крило Г

224620033

ж.к. Връбница-2, 61 ОУ бул. "Ломско шосе" №186

224620040

МОДЕРНО ПРЕДГРАДИЕ, 70 ОУ

224620043

МОДЕРНО ПРЕДГРАДИЕ, НЧ, бул. "Европа"№20

224620048

"кв.”Толева махала”, бул.”Европа”211,

224620051

с. Волуяк, 146 ОУ ул. "Зорница" №63

224620052

с. Мрамор,175 ОУ,ул. "Св.Св.Кирил и Методий" 1

21

Нови искър

224621006

Кметството, с. Мировяне, ул. "Любимец" № 1

224621009

 

170 ОУ"Стоил Попов", гр. Нови Искър, ул. "Светлина " № 26

224621014

171СОУ" Васил Левски", гр. Нови Искър, ул. "Искърско дефиле " № 277

22

Кремиковци

224622003

кв. Враждебна, 85 СОУ, ул. 59 № 13

224622007

кв. Челопечене, 159 ОУ , ул. "А. Маджаров" № 31

224622010

кв. Ботунец, 162 ОУ , ул. "Свобода" № 10

224622014

 

кв. Кремиковци, 156 ОУ, ул. "Св. Св. Кирил и Методий" № 2

224622021

гр. Бухово, Дом на културата, ул. "Младежка" №1

224622026

с. Горни Богров, 115 ОУ, ул. "Черковна" №9

224622027

с.Долни Богров, Читалище " Св.Св. Кирил и Методий -1927

23

Панчарево

 

 

224623 008

с. Лозен, ул. "Св. Св. Кирил и Методиий" № 171 ет. 1

224623 018

с. Панчарево, ул. Елин Пелин" № 21,

224623 022

с. Кокаляне, ул. "Ведена" № 6,

224623 027

с. Бистрица, ул. "Просвета" № 11

24

Банкя

224624005

 

ПГ по туризъм "Ал.Константинов", ул."Ал.Стамболийски" № 13

224624007

Помещение към трафопост, находящ се в кв."Изгрев", ул."Иванянско шосе"

 

  1. Определени са следните мерки, позволяващи на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването да се придвижват и да гласуват в изборния ден:

 

Избирателите с увредено зрение  или със затруднения в придвижването имат право да гласуват в избирателна секция, различна от тази, в чийто списък са включени, във връзка с което районните администрации следва да предприемат мерки, позволяващи на тези лица да гласуват в изборния ден, както следва:

Входната част на сградите, в които се помещават секциите за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването, се оборудват чрез изграждане на временни  рампи от твърд материал, тротоарни и стълбищни рампи с наклон не повече от 5 % (1:20), с двустранни бариери, предпазващи от изпадане, съгласно Приложение № 2 към Решение № 1549-МИ/27.08.2015 г. на ЦИК, осигуряващи придвижване на избиратели със силно затруднено придвижване или ползващи лично техническо помощно средство. За целта може да се предвиди и човешки ресурс за подпомагане на нуждаещите се граждани.

В секциите за гласуване по чл. 10 от ИК се поставят подходящи за гласуване кабини с размери не по-малко от 210/170 см, с вход не по-тесен от 90 см и плот не по-висок от 85 см.

Пред секциите за гласуване по чл. 10 ИК се поставят табели и други обозначителни знаци (Приложение № 1 към Решение № 1549-МИ/27.08.2015 г.  на ЦИК) с минимални размери 20/30 см., на които се отбелязва допълнителното предназначение на секцията. Табела и обозначителни знаци с размери 50/30 см се поставят и на входа на сградата, така че да насочват избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването към избирателната секция.

Пред сградите със специализирани секции задължително се осигуряват и запазват достъпни места за паркиране на автомобилите на избирателите с увредено зрение или със затруднения в придвижването.

Осигуряването на транспорт за избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването в изборния ден (25.10.2015 г.) ще се реализира от дирекция „Транспорт" в Столична община съгласно Заповед № СО-РД-09-1243/12.10.2015 г. на кмета на Столична община.

Предварителни заявки се подават към отдел „Транспортно обслужване”, Дирекция „Транспорт” при Столична община  на безплатен за гражданите телефон номер  0800 20 720 и на телефон 02 904 1351 , както следва:

на 24.10.2015 г. от 7:00 до 20:30 ч. и

на 25.10.2015 г. от 7:00 до 18:30 ч.

 

 

15.10.2015

Съобщение

НА ВНИМАНИЕТО НА

РАЙОННИТЕ АДМИНИСТРАЦИИ И

ЧЛЕНОВЕТЕ НА СИК

НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА

 

 

Във връзка с насрочените за 25.10.2015г. избори за общински съветници и за кметове, както и произвеждането на национален референдум, Общинската избирателна комисия в Столична община със свое Решение № 1002-МИ/НР от 15.10.2015г утвърди следния график за провеждане на обучение на членовете на секционните избирателни комисии на територията на Столична община:

 

Дата/час  за обучение

Административен район/място на обучение

обучители

21.10.2015

18.00 часа

СРЕДЕЦ

ФНТС в България
ул.„Г.С.Раковски" № 108, ет.2, зала 4

 

Мария Георгиева

Боряна Захариева

18.10.2015г.-две групи

16.00-18.00 часа

18.00-20.00часа

КРАСНО СЕЛО

ОКИ Красно село

Стоян Кожухаров

Валери Ботев

22.10.2015г.

18.00 часа

ВЪЗРАЖДАНЕ

Зала НОИ

Бул.“Ал.Стамболийски“№ 62

Мария Георгиева

Боряна Захариева

19.10.2015г.

18.00 часа

ОБОРИЩЕ

Дом на културата“Средец“

Ул.“Кракра“ № 2А

Венцеслав Йотов,

Диляна Иванова

 

20.10.2015г.

18.00 часа

СЕРДИКА

Синдикален дом на културата на транспортните работници в България 
- клон София
бул."Кн.Мария Луиза"№106

Венцеслав Йотов,

Диляна Иванова

21.10.2015г.

18.00 часа

ПОДУЯНЕ

49 СОУ „Бенито Хуарес", Актова зала
ул."Константин Фотинов" №4

Любомир Ковачев, Наталия Илиева, Диляна Иванова

19.10.2015

18.30 часа

СЛАТИНА

Зала Универсиада

Мария Георгиева, Боряна Захариева

19.10.2015г

18.00 часа

ИЗГРЕВ

Зала -  ул. А.Чехов 16а, ет.2

Полина Витанова,

Иван Гебрелиев

21.10.2015г.

18.30 часа

ЛОЗЕНЕЦ

Аула , Биологически факултет на СУ

Полина Витанова,

Иван Гебрелиев

20.10.2015г.,

18.00 часа

ТРИАДИЦА

Аула - СБАЛАГ Майчин дом

Полина Витанова,

Иван Гебрелиев

19.10.2015г.

18.00 часа

КРАСНА ПОЛЯНА

123 СОУ

Валери Цолов, Георги Владимиров

19.10.2015

18.00 часа

ИЛИНДЕН

ПГТЕ „Хенри Форд"

Виолета Темелкова, Жана Иванова

21.10.2015

18.00 часа

НАДЕЖДА

153 ПГ „Неофит Рилски"

Виолета Темелкова, Михаил Петров

19.10.2015г.

18.00 часа

ИСКЪР

Дом на културата „Искър",
бул. „Кръстю Пастухов"№23

Любомир Ковачев, Наталия Илиева

Стоян Кожухаров

20.10.2015 и 21.10.2015

18.00 часа

МЛАДОСТ

145 СОУ

Живка Котева, Веселина Кирилова-Стаменова,

22.10.2015г.

18.00 часа

СТУДЕНТСКИ

УНСС, зала 2005

Полина Витанова,

Иван Гебрелиев

21.10.2015г.

18.00 часа

ВИТОША

ОКИ-Красно село

Стоян Кожухаров, Валери Ботев

22.10.2015г.

18.00 часа

ОВЧА КУПЕЛ

88 СОУ

Валери Цолов, Жана Иванова

20.10.2015г. и 21.10.2015г.

18.00 часа

ЛЮЛИН

56 СОУ

Соня Василева ,

Иван Колев

19.10.2015г.

18.00 часа

ВРЪБНИЦА

140 СОУ

Соня Василева,

Иван Колев

19.10.2015г.

18.30 часа

НОВИ ИСКЪР

Читалище“Христо Ботев“

Живка Котева, Веселина Кирилова-Стаменова,

 

20.10.2015г.

18.00 часа

КРЕМИКОВЦИ

Народно Читалище „Светлина -Кремиковци 1906"
ул."Радивоя" №2

Виолета Темелкова,

Михаил Петров

22.10.2015г.

17.00 часа

ПАНЧАРЕВО

Салон на Читалище -с.Панчарево

Виолета Темелкова,

Михайл Петров

20.10.2015г.

18.00 часа

БАНКЯ

Актова зала на 78 СОУ

Валери Цолов, Жана Иванова

  

23.09.2015

Съобщение

Номера на партиите, коалициите, местни коалиции и независими кандидати в бюлетините за гласуване в изборите за общински съветници и за кметове в Столична община, насрочени за 25.10.2015 г., както са изтеглени на проведния жребии,е както следва:

 

ПП, КП,МК,ИК

№ в бюлетина

ПП „БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ“

1

ПП „Движение 21“

2

ПП „ДВИЖЕНИЕ НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“

3

ПП "Национално движение за права и свободи"

4

ПП „СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ”

5

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ"

6

Сердика (АБВ, БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

7

ПП „СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ БЪЛГАРСКИ ПЪТ"

8

ПП „БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА”

9

ПП „Зелените”

10

Руска Георгиева Дросева

11

ПП „ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ "

12

ПП „НОВА АЛТЕРНАТИВА"

13

ПП "АТАКА"

14

ПП ГЕРБ

15

ПП „ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СОЛИДАРНОСТ“

16

Светла Георгиева Крумова

17

Детелина Василева Чобанова

18

ПП „ДВИЖЕНИЕ ДЕМОКРАТИЧНО ДЕЙСТВИЕ – ДЗ”

19

ПП „ГЛАС НАРОДЕН"

20

Евтим Димитров Евтимов

21

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКА ПРОЛЕТ"

22

Илия Трайков Богданов

23

ПП „НАЦИОНАЛНА РЕПУБЛИКАНСКА ПАРТИЯ"

24

ПП„Национално движение за стабилност и възход“ (НДСВ)

25

ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ”

26

РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК-СОФИЯ

27

ПП „РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ"

28

„БЪЛГАРСКА РАДИКАЛНА ЛЕВИЦА"

29

ПП БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

30

Росица Стоянчова Стоянчова

31

Пламен Иванов Колев

32

ПП „БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР“ – БДЦ

33

ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ"

34

ПП "ДЕОС"

35

Народен съюз

36

ПП „НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ"

37

Ивайло Ангелов Панев

38

"БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ"

39

Ивайло Любенов Иванов

40

„СПРАВЕДЛИВА СОФИЯ“.

41

Евгени Йорданов Игнатов

42

 

 

 

 

 

23.09.2015

Съобщение

Поредността на представяне на партиите, коалициите, местни коалиции и независими кандидати, регистрирани в ОИК за участие за общински съветници и за кметове на 25.10.2015г. диспутите по БНТ 2-София и Радио София на партиите, коалициите, местни коалии и независими кандидати, регистрирани в ОИК за участие за общински съветници и за кметове на 25.10.2015г.е както следва

ПП, КП,МК,ИК

Пореден номер

ПП „НАЦИОНАЛНА РЕПУБЛИКАНСКА ПАРТИЯ"

1

ПП „БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ"

2

ПП „ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ”

3

"БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ"

4

ПП "ДЕОС"

5

ПП "АТАКА"

6

„СПРАВЕДЛИВА СОФИЯ“.

7

ПП БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ

8

ПП „ГЛАС НАРОДЕН"

9

Сердика (АБВ, БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

10

Народен съюз

11

Росица Стоянчова Стоянчова  

12

Евгени Йорданов Игнатов

13

Ивайло Ангелов Панев

14

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ"

15

ПП „РЕД, ЗАКОННОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ"

16

Ивайло Любенов Иванов

17

ПП „БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЦЕНЗУРА”

18

Руска Георгиева Дросева

19

ПП „НОВА АЛТЕРНАТИВА"

20

„БЪЛГАРСКА РАДИКАЛНА ЛЕВИЦА"

21

ПП „НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ"

22

Илия Трайков Богданов

23

ПП „СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ БЪЛГАРСКИ ПЪТ"

24

ПП „Движение 21“

25

Светла Георгиева Крумова

26

ПП „ВМРО - БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ "

27

ПП „Зелените”

28

ПП „БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ“

29

ПП "Национално движение за права и свободи"

30

ПП „СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ”

31

ПП „БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР“ – БДЦ

32

ПП ГЕРБ

33

ПП„Национално движение за стабилност и възход“ (НДСВ)

34

Детелина Василева Чобанова

35

ПП „ДВИЖЕНИЕ НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“

36

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА РАДИКАЛНА ПРОМЯНА БЪЛГАРСКА ПРОЛЕТ"

37

РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК-СОФИЯ

38

Пламен Иванов Колев

39

Евтим Димитров Евтимов

40

ПП „ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СОЛИДАРНОСТ“

41

ПП „ДВИЖЕНИЕ ДЕМОКРАТИЧНО ДЕЙСТВИЕ – ДЗ”

42

 

22.09.2015

Съобщение

Жребият за определяне на поредните номера на партиите, коалициите от партии, местните коалиции и независимите кандидати в бюлетините за гласуване в изборите за общински съветници и кметове на 25 октомври 2015г. ще се проведе на 23 септември 2015г. от 15,00 часа в сградата на Столична община, на адрес: София, ул.”Московска”№33, Зала №1, ет.2.

22.09.2015

Съобщение

Жребият за определяне на реда за представяне в диспутите по БНТ-2 и Радио София, на регистрираните в ОИК партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в изборите за общински съветници и кметове на 25.10.2015 г ще се проведе на 23 септември 2015г. от 16,00 часа в сградата на Столична община, на адрес: София, ул.”Московска”№33, Зала №1, ет.2.

16.09.2015

Съобщение

Общинска избирателна комисия в Столична община, уведомява заинтересованите лица, че регистрирани за участие в изборите за общински съветници и кметове, насрочени за 25.10.2015 год., на територията на Столична община са:

29 партии,

2 коалиции,

4 местни коалиции и

12 инициативни комитета за издигане на независими кандидати за кметове на райони и кметства.

15.09.2015

Съобщение

НА ВНИМАНИЕТО НА ПП, КП, МК, ИК

ПРИЛОЖЕНО, МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЕЛЕКТРОННА ФОРМА ЗА ПОПЪЛВАНЕ И ПОДАВАНЕ НА КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ

ПРИЛОЖЕНИЕ

12.09.2015

Съобщение

Общинска избирателна комисия в Столична община, уведомява заинтересованите, че крайният срок за подаване на документи за регистрация на партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в изборите за общински съветници и за кметове на 25 октомври 2015 г., е 14 септември 2015 г., 17:00 ч.

Документи се приемат всеки календарен ден от 9:00 до 17:00 часа на адреса на комисията- гр. София, ул.„Московска”№ 33, ет. 1, зала 3.

12.09.2015

Съобщение

Общинска избирателна комисия в Столична община, уведомява заинтересованите, че началният срок за приемане на документи за регистрация на кандидатски листи за участие в изборите за общински съветници и за кметове е 15 септември 2015 г., 9:00ч.

Крайният срок за приемане на документи за регистрация на кандидатски листи е 22 септември 2015г., 17:00 ч.

Документи се приемат всеки календарен ден от 9:00 до 17:00 часа на адреса на комисията- гр. София, ул.„Московска”№ 33, ет. 1, зала 3.

Едновременно с документите за регистриране на кандидатските листи съгласно Решение № 30-МИ/09.09.2015г. на Общинска избирателна комисия в Столична община, данните на кандидатите се представят и на електронен носител, в структуриран вид във формат EXCEL. Списъкът с данни за всяка заявена за регистрация кандидатска листа съдържа следните колони:

- номер по ред;

- ЕГН;

- собствено име;

- бащино име;

- фамилно име;

- наименованието (абревиатурата) на партията или коалицията, заявила за регистрация съответната кандидатската листа или инициативен комитет, когато кандидатът е заявен за регистрация като независим;

- общината, където е заявен за регистрация кандидата;

- населеното място, където е заявен за регистрация кандидата (колоната се попълва само за кандидатите за кмет на кметство)

08.09.2015

Съобщение

Заседанието на Общинската избирателна комисия на 8 септември 2015 г. е насрочено за 18:00 ч.

още съобщения

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31 

Решения

  • № 1437-МИ / 25.05.2017

    относно: Предсрочно прекратяване на пълномощията на общински съветник от листата на ПП „Атака“, назначен за областен управител.

  • № 1436-МИ / 20.04.2017

    относно: Предсрочно прекратяване на пълномощията на общински съветник от листата на МК „БСП лява България“, избран за народен представител в четиридесет и четвъртото народно събрание и обявяване за избран на следващия в листата.

  • № 1435-МИ / 30.03.2017

    относно: определяне на членове на ОИК, които да разпечатват помещението за съхранение на изборните книжа и поставят в него избирателните списъци и другите книжа, съгласно Решение 2662-МИ/НР от 18.10.2015 г. на ЦИК.

всички решения